PřihlášeníPřipojení uživatelé

No users online
Aktuality
Prasečák
Napsal uživatel Josef Novák   
Sobota, 20 Březen 2010 20:27

Jistě se pro mnohé budu opakovat, ale v souvislosti se začínající leteckou sezónou, zejména pro „krosnaře,“ kteří pro svou činnost používají cizí pozemky, je nutné si uvědomit, že tu nejsme páni, ale pouze hosté! Tudíž je k našemu provozu bezpodmínečně nutná dohoda s majitelem pozemku. V tomto konkrétním případě se jedná o vzletovou a přistávací plochu u Kamenného Újezdu (tzv. „u prasečáku“). Po konzultaci s majitelem, který je nám příznivě nakloněn – sám je letec (zatím ne na padáku), můžeme tuto plochu používat za určitých podmínek.

V celé zmíněné ploše je z důvodu zpevnění bývalé práškařské plochy zabudován rošt, který majitel hodlá ponechat a sám tuto zpevněnou plochu bude ke své letecké činnosti používat. Jedná se zejména o levou část (blíže k ČB) v celé délce tohoto travnatého pruhu louky. Proto si nepřeje přejíždění tohoto úseku os. auty. Je tedy nutné pro parkování aut používat okraje plochy, nebo v případě sucha použít k vjezdu pravou část tak, aby nedocházelo k zbytečnému poškozování povrchu částým vjížděním (koleje za mokra). Další a možná zásadnější podmínkou je respektování soukromí. Je nutné se vyhnout bezohlednému přelétávání či kroužení v malé výšce zejména v brzkých ranních hodinách nad jeho obydlím a samozřejmě v rámci zobecnění i nad domy jinými. Domnívám se, že většina z nás tyto pochopitelné podmínky bude respektovat a budeme moci i nadále tuto plochu používat. Dík za pochopení.

 Letu zdar! Svaťa Kubáň

P.S.: Pokud znáte poměry na ostatních plochách, prosím zmiňte se o nich.

Další užívaná plocha je u Globusu. Dohoda s majitelem je taková, že zde nebudeme létat v ranních hodinách a nebudeme létat přes České Vrbné. Je to plocha, kde si můžeme dělat reklamu a já doufám, že bude jen dobrá. Obě zde zmíněné plochy chceme užívat, tak si to nepokažme.  

 
IPPI karta
Napsal uživatel Josef Novák   
Středa, 24 Únor 2010 17:17

Ahoj piloti.

Pilotní průkaz, to znamená zejména jeho provedení, nemá mezinárodní platnost a náležitosti. Potvrzením o pilotní licenci je tzv. IPPI karta. Ta má mezinárodní platnost ovšem samzřejmě platí pouze ve spojitosti s platným pilotním průkazem.

Aktualizováno Středa, 24 Únor 2010 17:32
Celý článek...
 
Nový web a doména pgcb.cz
Napsal uživatel Josef Novák   
Středa, 13 Leden 2010 13:52

Nazdar přátelé a příznivci PGCB.CB. Nechali jsme vytvořit nové stránky pro paragliding v Českých Budějovicích. Web poslouží k lepší informovanosti pilotů a k rychlým sdělením. Snad se na něm budou objevovat i zajímavé články o létání, fotografie, videa a důležité odkazy na další internetové stránky. Je nás již tolik, že psaní a posílání SMS není příliš pohodlné a operativní, proto se zde objeví také provoz odvijáku. Co nám registrovaná doména dále umožní?

 

Aktualizováno Středa, 20 Leden 2010 14:43
Celý článek...
 
Monaco 2010
Napsal uživatel Josef Novák   
Neděle, 10 Leden 2010 10:18

Také letos plánujeme výlet do Monaca. Zde jsou podrobnější informace. Odjezd předpokládáme 26. 2.2009 ve večerních hodinách. Samozřejmě vlastními auty. Cesta je dlouhá 1.100 km a jedeme na Mnichov, přes Švýcarsko, Miláno. Příjezd na místo v dopoledních hodinách. Poplatky, známky, nafta atd. dělají cca 10.000,- na auto. Ubytování je v Rezidenci nad pláží le golfe bleu http://www.legolfebleu.com/.

p1040087

Aktualizováno Středa, 13 Leden 2010 20:33
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 2 z 2