PřihlášeníPřipojení uživatelé

No users online
Prasečák
Napsal uživatel Josef Novák   
Sobota, 20 Březen 2010 20:27

Jistě se pro mnohé budu opakovat, ale v souvislosti se začínající leteckou sezónou, zejména pro „krosnaře,“ kteří pro svou činnost používají cizí pozemky, je nutné si uvědomit, že tu nejsme páni, ale pouze hosté! Tudíž je k našemu provozu bezpodmínečně nutná dohoda s majitelem pozemku. V tomto konkrétním případě se jedná o vzletovou a přistávací plochu u Kamenného Újezdu (tzv. „u prasečáku“). Po konzultaci s majitelem, který je nám příznivě nakloněn – sám je letec (zatím ne na padáku), můžeme tuto plochu používat za určitých podmínek.

V celé zmíněné ploše je z důvodu zpevnění bývalé práškařské plochy zabudován rošt, který majitel hodlá ponechat a sám tuto zpevněnou plochu bude ke své letecké činnosti používat. Jedná se zejména o levou část (blíže k ČB) v celé délce tohoto travnatého pruhu louky. Proto si nepřeje přejíždění tohoto úseku os. auty. Je tedy nutné pro parkování aut používat okraje plochy, nebo v případě sucha použít k vjezdu pravou část tak, aby nedocházelo k zbytečnému poškozování povrchu částým vjížděním (koleje za mokra). Další a možná zásadnější podmínkou je respektování soukromí. Je nutné se vyhnout bezohlednému přelétávání či kroužení v malé výšce zejména v brzkých ranních hodinách nad jeho obydlím a samozřejmě v rámci zobecnění i nad domy jinými. Domnívám se, že většina z nás tyto pochopitelné podmínky bude respektovat a budeme moci i nadále tuto plochu používat. Dík za pochopení.

 Letu zdar! Svaťa Kubáň

P.S.: Pokud znáte poměry na ostatních plochách, prosím zmiňte se o nich.

Další užívaná plocha je u Globusu. Dohoda s majitelem je taková, že zde nebudeme létat v ranních hodinách a nebudeme létat přes České Vrbné. Je to plocha, kde si můžeme dělat reklamu a já doufám, že bude jen dobrá. Obě zde zmíněné plochy chceme užívat, tak si to nepokažme.